HEMEN ARA : 0552 259 00 06

Montaj

Montaj

Kombi montajı, gaz dağıtım firmalarının uygun gördüğü koşullar kapsamında, kombinin tesisat ve baca bağlantılarının uzman bir yetkili servis tarafından kurulmasıdır.

Kombi projede uygun görülen ve belirlenen duvara askı bağlantıları ile monte edilir. Kombi ile birlikte verilen hermetik baca çıkışı için yer açılır. Kombinin bacası şartnamelere uygun bir şekilde takılır.
Tesisat yapıldıktan sonra tesisat gidiş dönüş bağlantıları bir sorun ile karşılaşılmaması amacı ile kontrol edilir.

Tesisat bağlantılarının yapılması sonrasında kaloriferlere su verilir. Montaj sırasında plastik alt bağlantı seti, 2 tane vana ve pislik tutucu kullanılır.
Gaz bağlantısı yapılır, gaz kaçağı olup olmadığı kontrol edilir. Montaj için gerekli olan kalorifer, su ve doğalgaz tesisatı yok ise işlemler yapılır fakat ekstra ücretlendirilir.
Ayrıca montaj için ek olarak baca veya kombi dolabı gibi malzemeler gerekiyor ise yine ekstra ücrete tabi tutulur. Kombi yoğuşmalı ise yoğuşma giderinin olması gerekir. Yoksa eğer bu da ekstra bir ücrete tabi tutulmaktadır. Kombi montaj işlemi başarılı bir şekilde tamamlanır.

KOMBİ MONTAJI YAPAKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Ortamda asit buharı bulunmamalıdır. Kombi montajının yapılacağı yerde patlayıcı bulunmamalıdır. Binaların ortak kullanım alanları merdiven boşlukları, koridor, aydınlık boşluğu gibi alanlara kurulum yapılmamalıdır. Donma tehlikesi olan yerlere ve kapalı alanlara montaj yapılmamalıdır. Doğalgaz tesisatının tüm testleri başarıyla yapılmış olmalıdır. Montaj yapılan yer, ateşe dayanıklı bir duvar olmalıdır.

Profesyonel ekimizile montaj işlemleriniz bir telefon uzakta

Hemen Ara